Fotografia Lotnicza

Fotografia Lotnicza
Zdjęcia z Lotu Ptaka, Fotografia Lotnicza

środa, 25 stycznia 2017

Wybór sprzętu do fotografowania i filmowania z powietrza

Szkic Drone artykułu - Nie czytaj, Nie pisz, nie komentuj.
Zawsze największym problemem każdego fotografa jest wybór odpowiedniego sprzętu i obiektywu. Tutaj przede wszystkim musimy się skoncentrować na stabilnej platformie do filmowania jak i samym gimbalu.Czy zdecydować się na gotową platformę czy montować ją od podstaw?

Tutaj zwycięskim modelem zostanie gotowa platforma Dji Inspire 2 wraz z kamerą i gimbalem zenmuse X5Na rynku jest tez wiele tanszych rozwiązań firmy DJI takich jak dji phantom czy dji mavic. Jesli jednak myslimy o profesjonalnym filmowaniu, kupmy przynajmniej używanego Dji Inspire 1. Nawet z kamerą X3 posiada o wiele lepszą jakość zapisu filmu niż pantomy z serii 3 i 4.1

W tym miejscu zaczyna się cała opowieść. To tu tkwi ten jeden mały haczyk, który sprawia, że nawet loty przy bardzo silnym wietrze, można zamienić w super płynny materiał filmowy, nie wymagający żadnej dodatkowej stabilizacji . Gimbal do multirotora w swoim działaniu przypomina klasycznego SteadyCama. Tutaj jedynie ze względu na masę , przeciwwagi stalowe zostały zamienione silnikami i żyroskopami elektronicznymi.

To właśnie ta stabilność obrazu sprawia tą magie i jest podstawowym powodem, dla którego filmowanie z drona stało się takie popularne. Za relatywnie niewielkie pieniądze jesteśmy w stanie uzyskać efekty, które dotychczas były osiągalne przy użyciu tylko profesjonalnego, filmowego sprzętu.