Fotografia Lotnicza

Fotografia Lotnicza
Zdjęcia z Lotu Ptaka, Fotografia Lotnicza

czwartek, 26 stycznia 2017

Jakiego kupić drona do filmowania z powietrza a jakiego do fotografowania.

Drony do filmowania


Ze względu na coraz większą ilość dostępnych na rynku dronów. Postanowiłem Przybliżyć Wam kika szczegółów, na które musicie zwrócić uwagę przy zakupie drona. 

Historia:
Przede wszystkim powinniśmy zacząć od trochę błędnego nazewnictwa – drony to wojskowe bezzałogowe statki powietrzne, które przybierają rożne kształty, najczęściej samolotów. My zaś przywykliśmy nazywać dronami platformy wielowirnikowe, które ze względu na swoją wszechstronność oraz pionowy start często są wykorzystywane do filmowania z powietrza.
źródło: Filmowanie z powietrza


Przede wszystkim stabilizacja obrazu. Ale dlaczego każdy dron inny i czym się różnia:
Zastosowanie dronów:
  • drony sportowe – wyścigi dronów, wyścigi FPV
  • wideofilmowanie z powietrza
  • fotografia z drona
  • monitoring terenu
  • audyty budynków w podczerwieni
  • wykonywanie map, ortofotomap oraz od niedawna: trójwymiarowe mapy terenu  drona, drony geodezyjne.
źródło: jakiego drona kupić


Całkiem ciekawą i tanią propozycją jest DJI F450. Dji F450 to przede wszystkim bardzo rwytrzrymał konstrukcja ale też duża dostępność części i zamienników. Świetna platforma do zapoznania się z budową i działaniem drona czy gimbala. Gimbal HK Tarot – niska cena (około 250zł) bezszczotkowe silniki i duża dostępność części. 

Seria DJI Phantom chyba najpopularniejsza platforma dzięki stosunkowo niskiej cenie. Świetna dla początkujących. Seria ta ma już dużą historię. Ostatnio oglądaliśmy prezentacje  już 5 odsłony tego modelu nazwanej  Phantom 4 Pro 

Na koniec warto się zastanowić czy to w ogóle się opłaca. 
Filmowanie z powietrza
Na fali popularności dronów powstało wiele firm zajmujących się filmowaniem z powietrza. Choć na początku byłem zafascynowany tym zjawiskiem, z czasem jednak zaczęły mnie nudzić nieudolne montaże i zbyt długie sceny. W czasach, gdy reklama w telewizji trwa 10, 20, co najwyżej 30 sekund - wręcz zastanawiający jest wysyp dłużących się produkcji z dronów.
Jest to tym dziwniejsze, że platforma, na której większość tych dzieł jest prezentowanych, ma wbudowaną funkcję prześledzenia, ile czasu użytkownik dany film ogląda, i w którym miejscu zaczyna przewijać. Dlatego jestem przekonany, i potwierdza się to na każdym kroku, że film z drona nie powinien być dłuższy niż jedna minuta, a optymalna długość to około 30 sekund.
żródło:  cyfroswiat.pl


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz